gruszki pipetowe automatyczne

Gruszki automatyczne serii maneus

Automatyczne gruszki pipetowe maneus umożliwiają pracę zarówno osobom lewo-jak i praworęcznym. Współpracują ze wszystkimi normalnymi pipetami skalowanymi, co czyni pracę łatwą i lekką. Bezpieczna i łatwa obsługa umożliwia nawet niedoświadczonym użytkownikom precyzyjne ustawienie menisku.

Dzięki nowej konstrukcji, odkręcając adapter możliwa jest łatwa i szybka wymiana hydrofobowego filtru membranowego, który chroni urządzenie przed wnikaniem płynów.

System zaworu jest tak zoptymalizowany, że płyny mogą być dozowane w sposób prosty, bez wywierania nacisku. Bardzo dokładne napełnianie i odprowadzanie płynów kontrolowane jest precyzyjne przy pomocy pokrętła pipetowania. Element ssący umożliwia szybkie napełnianie pipety (wydajność: 50 ml w czasie krótszym niż 10 sekund). Do opróżniania (wydmuchu) pipety stosowany jest specjalny mieszek.

Specjalnie uformowany stożek zapewnia bezpieczne osadzenie gruszki automatycznej na wszystkich pipetach normalnych i skalowanych (od 0,1 do 200 ml).

Automatyczna gruszka pipetowa maneus jest prosta w demontażu, łatwa do czyszczenia i posiada możliwość sterylizacji w całości w autoklawie w temperaturze 121 ° C (2 bar) zgodnie z DIN EN 285.

W zakresie dostawy znajduje się automatyczna gruszka pipetowa, filtr membranowy 3 μm oraz instrukcja obsługi.