pipetory elektroniczne

Pipetory elektroniczne serii pipeo

Dla wszystkich pipet o objętości od 0,1 do 200 ml.

Z pipetorem elektronicznym pipeo obsługa pipet jest prosta i wygodna. Ergonomiczna rękojeść, bardzo mała masa pipetora - około 190 gram i idealne wyważenie doskonałe przyczyniają się do komfortu obsługi. Prędkość pipetowania można łatwo i dokładnie regulować jedna ręką w sposób ciągły za pomocą dwóch przycisków. Pipetę o objętości 50ml można napełnić wygodnie w mniej niż dziesięć sekund.
Dozowanie cieczy może odbywać się albo grawitacyjnie gdy pipetor skalibrowany jest na "Ex" (na wylew), lub w trybie blow out za pomocą pompki elektrycznej.

Pipety są zamocowane bezpiecznie i szczelnie przy pomocy wymiennego adaptera. Opary cieczy są usuwane, aby chronić urządzenie.

Poziom naładowania baterii jest pokazywany na wyświetlaczu LED. Zużyte baterie można łatwo wymienić. Aby uniknąć niespodzianek, wyświetlacz zmienia kolor z zielonego na czerwony, wskazując, że za dwie godziny akumulator musi być zostać naładowany. Pipetor pipeo może być nadal eksploatowany podczas ładowania akumulatora.

W zakresie dostawy znajduje się pipteor elektroniczny pipeo, ładowarka, pokrywa przedziału baterii, dwa filtry membranowe 0,2 μm oraz instrukcja obsługi.

Pipetor elektroniczny 30-MPF 

Przystosowany do współpracy z pipetami o pojemności do 100 ml. Trzpień wykonany z silikonu. W komplecie z ładowarką. Posiada wbudowane dwa wskaźniki poziomu naładowania akumulatora i szybkości reakcji pipetowania. Zabezpieczony filtrem 0,2 um.